SK
800 112 111
Objednejte na bezplatné lince
Bezplatná linka

Zlepšování dýchání

Dýchání ovlivňují všechny mikročástice, které vzduch okolo nás obsahuje. I ty méně diskutované mohou mít na naše zdraví významný vliv. Čističky vzduchu, ionizátory a zvlhčovače vzduchu dokážou účinně ovlivnit např. množství zdraví prospěšných záporných iontů a vzdušnou vlhkost.

Zlepšování dýchání

Vyšší koncentrace záporných iontů činí vzduch svěží, dýchatelnější, lehčí a objektivně čistší – výrazně tak zlepšují dýchání. Kladné ionty mají účinek právě opačný.

Dýchání vyšší koncentrace záporných iontů zlepšuje průchodnost vzduchu v plicích, stimulací pohybu řasinek buněk vnitřního povrchu plic se posiluje samočisticí schopnost plic.

Za koncentrace pod 100 iontů v cm3 se pohyb řasinek zastavuje! Přitom podle měření je jejich koncentrace v městských bytech a kancelářích nižší než 50 iontů v cm3. Proto jsou již interiéry ve městech často vybavovány ionizátory vzduchu či moderními mobilními klimatizačními jednotkami s funkcí ionizace, osvěžování a čištění vzduchu, díky kterým je možné ve vnitřním prostředí dosáhnout hladiny záporných iontů srovnatelné s prostředím v přírodě (na horách, u moře, vodopádu) nebo v uměle vytvořených prostředích pro terapeutické léčebné procesy (solné jeskyně).

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.