SK PL
800 112 111
Objednejte na bezplatné lince
Bezplatná linka

Odstraňování prachu

Odstraňování prachu

Používáním čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 dochází k odstraňování prachu a prachových mikročástic ve vnitřním prostředí s vysokou účinností. Ta byla potvrzena expertizou Státního zdravotního ústavu v Praze, která udává účinnost čistění 96 %, což plně splňuje požadavky pro udržování bezprašného prostředí v domácnosti či kanceláři.

Čističky Ionic-CARE nachází své uplatnění při odstraňování všudypřítomného prachu a mikroprachu v každé domácnosti, kanceláři či ve veřejných prostorech. Vysoká účinnost čištění zabezpečuje zdravý vzduch, nízkou úroveň domácího prachu, spadu bakterií a plísní.

Částice domácího prachu jsou vytvářeny především lidskou činností, přítomností zvířat a na jejich vzniku se výrazně podílejí i roztoči, kteří se vyskytují na veškerém povrchu i ve vzduchu. Jimi vylučované enzymy a xkrementy se stávají součástí domácího prachu a mohou u lidí probouzet alergickou reakci. Prachovým roztočům se daří především mezi vlákny matrací, potahů a koberců.

Prachové částice zvyšují celkovou nemocnost i úmrtnost. Zejména mají vliv na onemocnění srdce a cév, snižují plicní funkce při spirometrickém vyšetření u dětí i dospělých, zvyšují spotřebu léků pro rozšíření průdušek při dýchacích obtížích u astmatiků a zkracují délku života. Nepříznivě působí také tím, že se usazují na kůži, sliznicích a ve spojivkovém vaku očí a mohou mít dráždivý účinek vedoucí k zánětům kůže, sliznic a očních spojivek. Prachové částice té nejmenší velikosti na sebe navíc váží látky, z nichž některé mají karcinogenní účinky - například polyaromatické uhlovodíky.