SK PL
800 112 111
Objednejte na bezplatné lince
Bezplatná linka

Podpora růstu rostlin

Podpora růstu rostlin

Na růst rostlin má výrazný vliv vlhkost vzduchu. Ta by se ve vnitřním prostředí měla pohybovat mezi 40 – 60 %. Stejně jako lidé snáší také většina rostlin nízkou vzdušnou vlhkost velmi špatně a pokud je v takovémto prostředí často nerosíme, chřadnou a vadnou.

Stejně tak působí na růst rostlin i množství záporných iontů. To můžeme ve vnitřním prostředí ovlivnit použitím čističky vzduchu, která je doplněna funkcí ionizace (např. Ionic-CARE Triton X6). Čistička tak vedle své hlavní funkce, kterou je odstraňování mikročástic z vnitřního prostředí, dokáže produkovat vysoké množství zdraví prospěšných vzdušných iontů.

Množství záporných iontů se v uzavřeném prostředí bytů, domů a kanceláří často blíží až k nule, zatímco v přírodě je mezi 800 – 100.000 iontů na cm3. V prostorách, kde je dostatek prospěšných negativních iontů, je růst rostlin výrazně stimulován, naopak při koncentraci pod 30 iontů v cm3 se růst rostlin pronikavě brzdí. Růst rostlin tedy může být zřejmým indikátorem iontové nerovnováhy ve vnitřních prostorách.