SK PL
800 112 111
Objednejte na bezplatné lince
Bezplatná linka

Ionic-CARE ničí bakterie a viry, snižuje nemocnost až o 80 %

Ničení virů a bakterií

Nejsnáze prokazatelný důkaz účinků záporných iontů je jejich letální (usmrcující) nebo alespoň retardační (zpomalující) účinek na bakterie a viry, což se často využívá ke sterilizaci zdravotnických zařízení, operačních sálů a popáleninových pracovišť.

Podle studií z USA je dezinfekční účinnost vzdušných iontů až 98 % a snižuje pravděpodobnost nákazy vzdušnou cestou až o 80 %. V dnešní době, kdy jsou stále častější chřipkové epidemie, množí se záněty horních cest dýchacích a počet alergií roste strmě nahoru, je používání čističky vzduchu v místnosti víceméně nezbytností. To prokazuje i zpráva ústavu klinické mikrobiologie FN v Hradci Králové (Česká Republika), která potvrzuje, že čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE výrazně a účinně snižuje obsah směsné populace bakterií a plísní v ovzduší v uzavřených prostorách, přičemž k maximálnímu desinfekčnímu účinku dochází již po 90 minutách provozu přístroje.

Použití čističek vzduchu v uzavřených prostorách je hojně doporučováno nejen lékaři, ale i pracovníky specializujícími se na pracovní prostředí ve firmách a státních úřadech.