SK
800 112 111
Objednejte na bezplatné lince
Bezplatná linka

Test hodnoty koncentrace ozónu

Podle české legislativy nesmí hodnoty koncentrace ozónu v životním prostředí překročit 0,05 ppm. Zároveň však legislativní řád České republiky nestanovuje nutnost čističky vzduchu na produkci ozónu testovat.

Abychom ubezpečili naše zákazníky o nezávadnosti koncepce čističky s využitím elektrostatických filtrů, prošly čističky vzduchu Ionic-CARE hodnocením ve Státním zdravotním ústavu v Praze, kde je měření ozónu standardní součásti testu. Naměřená koncentrace ozónu u čističky Ionic-CARE dosáhla 0,005 ppm, tedy hluboko pod přípustný limit (protokol o provedeném testu). Čichový práh tj. koncentrace, kdy je zápach ozónu zaznamenaný více než 50ti osobami ze 100, je u průměrného člověka až od hodnoty 0,015 ppm!

Kromě testu u Státního zdravotního ústavu jsme přístroje Ionic-CARE nechali otestovat v akreditované zkušební laboratoři EMPLA AG spol. s.r.o. V jediné místnosti bylo najednou v provozu 10 přístrojů Ionic-CARE, zapnutých na plný výkon, a ani přesto nebyly naměřeny nadlimitní hodnoty produkce ozónu.

Produkce ozónu při využití elektrostatického filtru se tedy s našimi přístroji nemusíte obávat, protože prokazatelně neškodí lidskému zdraví.

 

Test hodnoty koncentrace ozónu

1. Měření bylo provedeno při provozu 10 čističek vzduchu Ionic-CARE Triton X6 umístěných do kruhu.

 

Test hodnoty koncentrace ozónu

2. Všechny čističky byly zapnuté na nejvyšší výkon (Hi).

 

Test hodnoty koncentrace ozónu

3. Po 30 minutách provozu byla koncentrace ozonu měřena uvnitř kruhu pomocí ručního nasávače s detekční trubicí.

 

Test hodnoty koncentrace ozónu

4. Koncentrace ozonu byla naměřena v hodnotě 0,025 ppm. Maximální přípustná koncentrace ozonu (0,05 ppm) tedy nebyla překročena.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.