SK PL
800 112 111
Objednejte na bezplatné lince
Bezplatná linka

Z čeho se skládá pravidelná údržba čističek vzduchu?

Pravidelná údržba čističek vzduchu se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění elektrostatického filtru, které se provádí jednou za 4 – 7 dní (dle potřeby). Filtr lze otřít suchým hadříkem i omýt vodou s tekutým mycím prostředkem, dle množství znečištění. Dále je třeba čistit ionizační drátky (ve stejném intervalu jako čištění filtru). K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Nánosy z cigaretového kouře (dehet) a zplodin výfukových plynů vytváří na filtru lepivý potah, který se nejlépe odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (např. jarovou vodou), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru.

Po omytí je nutné nechat filtr min. 8 hodin oschnout ve svislé poloze. Pokud by se do přístroje dostala voda, mohl by se nevratně poškodit.

Během používání přístroje se mohou nečistoty usadit i na vnějším povrchu čističky, zejména pak na zadních i předních žebrových otvorech. K jejich odstranění použijte přiložený štěteček nebo vlhký hadřík. Než začnete s čištěním, ujistěte se, že je přístroj odpojen od elektrické sítě. Čistění vnějších povrchů provádějte dle potřeby.